Микола Княжицький готує законопроєкт щодо регулювання месенджера Telegram


65
Микола Княжицький готує законопроєкт щодо регулювання месенджера Telegram

Народний депутат Микола Княжицький планує внести до Верховної Ради законопроєкт щодо регулювання діяльності платформ ЗМІ, зокрема Telegram, в Україні. У своєму Facebook-повідомленні він зауважив, що незважаючи на популярність серед українців, Telegram має російське походження і співпрацює з кремлівською владою, що викликає занепокоєння стосовно його використання в країні.

Княжицький пропонує запровадити ряд змін для Telegram та інших подібних платформ:

У відповідь на питання про можливість блокування Telegram в Україні, народний депутат висловив думку, що необхідно встановити для цієїх платформи аналогічне регулювання, як у випадку з платформою типу YouTube, але без прямого блокування. Зазначається, що ці платформи мають виконувати вимоги стосовно контенту та прозорості своєї діяльності, бо в іншому випадку можуть бути обмежені у співпраці з державними органами та установами.

Заяви народного депутата є частиною ширшої дискусії щодо використання Telegram та подібних платформ в Україні, яка стала актуальною в контексті їхнього потенційного впливу на інформаційну сферу та національну безпеку країни.

Раніше активно обговорювалося, що український уряд не планує блокувати месенджер Telegram, але інтенсивно розглядає альтернативні рішення щодо його використання. Робочі групи обговорювали питання безпечного використання Telegram у важливих сферах, зокрема серед військовослужбовців та політиків.

Ще у лютому цього року американське видання The Washington Post опублікувало документи, які підтверджують використання соціальних мереж у пропагандистських цілях. Головну роль у цьому процесі відіграє саме Telegram і це не дивно, адже серед українців він є одним з найпопулярніших месенджерів.

Джерело: glavcom.ua

UPD. 25.03. 2024. У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт щодо регулювання Telegram, підтриманий депутатами різних фракцій, включаючи представників «Європейської солідарності», «Слуги народу», «Голосу» та інших. У пояснювальній записці зазначається, що необхідність у введенні законодавчих змін виникла через неповне регулювання у сфері медіа, що створює загрози національній безпеці.

Депутати підкреслюють, що платформа, яка користується такою широкою аудиторією, повинна бути регульована належним чином, особливо враховуючи можливість зв'язку Telegram з державою-агресором. Головною метою законопроєкту є забезпечення свободи вираження поглядів, захист національних інтересів та прав користувачів медіасервісів.

Джерело: glavcom.ua

UPD.27.03.2024. Представники українських державних органів та місцевої влади розглядають можливість обмеження користування месенджером Telegram своїми працівниками. Народний депутат Ярослав Юрчишин вказав на необхідність надання відповідних повноважень Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення для контролю за діяльністю платформ, включаючи Telegram. Прийняття закону про регулювання діяльності платформ не передбачає блокування, але може вплинути на можливість державних органів користуватися Telegram.

Джерело: tsn.ua