Україна готує альтернативу Telegram: Дія.Канали


1362
Україна готує альтернативу Telegram: «Дія.Канали»

В Україні розглядається створення власного захищеного месенджера "Дія.Канали" як альтернативи Telegram. Розробники пропонують базуватися на додатку "Дія" та забезпечити безпечний обмін інформацією між офіційними відомствами, медіа та громадськими організаціями.

Українські волонтери пропонують створити вітчизняний аналог соцмережі як альтернативу Telegram під назвою "Дія.Канали". Цю ініціативу представили члени ГО "Аналітичний центр інформаційних ресурсів", Богдан Соломикін та Олександр Олешко, на презентації в агентстві "Укрінформ", повідомляє портал "Коментарі", за інформацією "Детектор медіа".

Богдан Соломикін, аналітик організації, відзначив, що жодна програма не може гарантувати абсолютну безпеку. Умови війни роблять Telegram особливо спірним, зазначає він, посилаючись на дослідження, що показало, що після видалення інформація залишається ще кілька годин.

"Ми не можемо точно сказати, куди вона потрапляє. Можливо, вона дійсно видаляється для економії місця на серверах. Однак сам факт затримки сигналізує про те, що передача даних через Telegram може бути небезпечною", — розповів Соломикін.

Розробники рекомендують використовувати проєкт, що базується на додатку "Дія", написаному українськими програмістами. Щоб не перевантажувати "Дію", пропонується створити окремий сервіс "Дія.Канали" з авторизацією через українські облікові записи.

Такий підхід вже використовується в сервісі електронного кабінету водія, і незабаром буде впроваджено для електронного кабінету військовозобов'язаного. Олександр Олешко, представник "Аналітичного центру інформаційних ресурсів", підкреслив, що це дасть українцям можливість отримувати офіційну інформацію від владних органів, таких як Офіс президента та Генеральний штаб ЗСУ, а також від медіа та громадських організацій. За цією системою представники влади, медіа та громадські діячі матимуть безпечний канал комунікації.


Джерело: it.comments.ua