Telegram залишається доступним для користувачів в Україні


70
Telegram залишається доступним для користувачів в Україні

Український уряд не планує блокувати месенджер Telegram, але активно розглядає альтернативні рішення щодо його використання. Робочі групи обговорюють питання безпечного використання Telegram у важливих сферах, зокрема серед військовослужбовців та політиків.

"Блокування Telegram - один із кроків чиновників для зменшення впливу російської пропаганди у месенджері," зауважив представник ГУР Андрій Юсов, додавши, що платформа не відповідає національним інтересам.

"Питання блокування наразі не на порядку денному," додав керівник ЦПД РНБО Андрій Коваленко, пояснюючи, що заборона - це крайній захід, який застосовується лише у виняткових ситуаціях. “У робочих групах обговорюються питання безпеки використання Telegram для військових, політиків та чиновників з доступом до державної таємниці”, додав Коваленко.

Українські спецслужби також передали месенджеру перелік потенційно проблемних каналів, серед яких "Легитимный" та "Резидент", які мають понад мільйон підписників кожен.

За інформацією, опублікованою у Washington Post і посилаючись на кремлівські документи, Росія активно розвиває мережі Telegram-каналів, поєднуючи їх з Twitter і Facebook/Instagram, вважаючи це найефективнішим способом проникненням до українського медіапростору. За цими ж документами зазначено, що аудиторія Telegram в Україні зросла на 600% у 2023 році, а витрати Росії на просування своїх наративів у цьому месенджері становили $250 млн, як повідомив Юсов.

Раніше, вже велося обговорення фактів у статті: “Чи заблокують Telegram в Україні?” і всі загальновідомі деталі були висвітлено.

Джерело: forbes.ua