В Україні ініційовано нові блокування сайтів. Хто в списку?

Тасия Волкова
Тасія Волкова
11041
В Україні ініційовано нові блокування сайтів. Хто в списку?

На території України, згідно з новими Розпорядженнями Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ), під блокування потрапили ще деякі веб-сайти. Відповідні Розпорядження з пояснювальними документами опубліковано на сайті НЦУ, а дані для блокування передано українським провайдерам.

Розглянемо детальніше, які сайти відтепер заблоковані та на підставі яких Розпоряджень:

Як ми бачимо, переважна більшість заблокованих веб-ресурсів пов'язані з продажем алкогольної та тютюнової продукції. Таким чином менш ніж за тиждень з ініціативи НЦУ під блокування потрапили понад 30 сайтів. Як і раніше, точні причини блокувань у виданих розпорядженнях не повідомляються. Однак нерідко такі санкції зумовлені порушеннями закону з боку власників веб-сайтів (але бувають й інші причини).

Традиційним для таких блокувань є те, що дані передаються постачальникам електронних комунікаційних послуг, а ті своєю чергою здійснюють блокування доменних імен і піддоменів на рекурсивних DNS-серверах. Як ми вже неодноразово наголошували, це не на 100% ефективний спосіб обмеження доступу до сайтів, але він принаймні є досить недорогим і швидким. І щонайменше суттєво ускладнює доступ до веб-ресурсів, роблячи їх використання набагато менш зручним. Відповідно, кількість їхніх користувачів на цьому тлі зменшується. Хоча й не виключається повністю.

Популярні новини