Telegram заблокував ряд значущих українських чат-ботів


3694
Telegram заблокував ряд значущих українських чат-ботів

Ввечері 28 квітня в мережі з'явилися повідомлення про те, що Telegram заблокував українські чат-боти, які збирали дані про розташування військ і об'єктів російських окупантів.

Першими почали про це говорити легіон "Свобода Росії" оскільки Telegram заблокував їх офіційний чат-бот. Військові також повідомили про блокування кількох українських чат-ботів.

"Постраждав не лише наш бот, але й інші офіційні чат-боти збройних підрозділів та держструктур України. Ваша інформація в безпеці та не буде передана силовикам: чат-бот є лише інформаційним джерелом і не зберігає ваших даних", - зазначив легіон у заяві.

Українські чат-боти, що були заблоковані це бот "Єворог", запущений Міністерством цифрової трансформації у 2022 році та бот Служби безпеки України.

Ярослав Юрчишин, очільник Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, повідомив, що блокування кількох чат-ботів у Telegram не має стосунку до критики цієї платформи українськими посадовцями. Про це Юрчишин написав у Facebook.

Як відомо, останнім часом в Україні неодноразово порушувалося питання про можливість блокування месенджера.

Джерело: unian.ua

UPD. 30.04.2024. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив, що в месенджері "Телеграм" відновили роботу офіційні українські боти, які допомагали повідомляти про пересування окупаційних військ.

"Офіційні українські боти, що допомагали у боротьбі з агресією рф, відновили роботу. Це боти Головного управління розвідки, Служби безпеки та бот Мінцифри "єВорог", - зазначено в повідомленні, опублікованому в понеділок на фейсбуці.

Джерело: interfax.com.ua