В Україні заблокували сайт, що реалізує наркотичні речовини

Тасия Волкова
Тасія Волкова
6001
В Україні заблокували сайт, що реалізує наркотичні речовини

Блокування веб-сайтів за порушення норм закону або будь-яку неправомірну діяльність — поширена практика в більшості країн світу. І Україна — не виняток. Особливо коли йдеться про блокування сайтів, які відверто порушують законодавство, продаючи заборонені речовини.

Так, 13 липня 2023 року вийшло розпорядження Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій, згідно з яким постачальники електронних комунікаційних послуг зобов'язані заблокувати доменне ім'я lv24.top та його піддомени на рекурсивних DNS-серверах. Причина — протизаконна діяльність і продаж заборонених речовин у низці регіонів України.

Наразі сайт уже не відкривається в Україні, доступ до нього заблоковано.

Однак важливо уточнити, що такий вид блокування порівняно легко обійти досить підкованим користувачам. І в цьому разі все ж необхідно вживати жорсткіших заходів щодо обмеження доступу, інакше частина українських користувачів за бажання все ж зможе перейти на заборонений ресурс.

Далеко не завжди подібні веб-ресурси вдається своєчасно виявити, оскільки їх часто створюють у дуже короткі терміни, а ініціація блокування та саме блокування забирають більше часу, ніж знадобиться на створення такого самого сайту. І це, проте, зовсім не привід взагалі не боротися з подібними ресурсами, що несуть безпосередню загрозу здоров'ю і навіть життю українців.

Якщо ви активно стежите за новинами в цій сфері, то могли помітити, що зараз такі розпорядження видають досить часто. Під блокування найчастіше потрапляють такі категорії веб-сайтів:

  • інтернет-магазини, що реалізують алкогольну та нікотинову продукцію;
  • неліцензовані онлайн-казино і букмекерські контори;
  • сайти, діяльність яких спричиняє загрозу безпеці українців та України;
  • веб-ресурси, пов'язані з особами з РФ, особливо з підсанкційними.

Нагадаємо також, що активне блокування веб-ресурсів в Україні розпочалося 2014 року після збройного вторгнення росії до Криму, а потім — на Донбас. На той момент найчастіше під блокування потрапляли саме російські сайти, зокрема соцмережі. Тепер же список категорій веб-сайтів, що підлягають блокуванню, досить помітно розширено, а сам перелік заблокованих сайтів регулярно поповнюється. Деякі блокування лише тимчасові, інші ж вводяться безстроково.

Популярні новини