В Україні заблокували понад 15 сайтів, які несанкціоновано продавали алкогольну продукцію


361
В Україні заблокували понад 15 сайтів, які несанкціоновано продавали алкогольну продукцію

10 серпня 2023 року на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку було видано розпорядження під номером 552/1383 про блокування низки доменних імен.

Якщо ви стежите за новинами, то знаєте, що часто такі «групові» блокування зачіпають сайти певної тематики. У цьому випадку йдеться про онлайн-магазини алкогольної продукції, які працюють нелегально, порушують чинні норми закону і пропонують продукт непідтвердженої якості.

До списку заблокованих доменних імен увійшли такі:

Деякі з перерахованих сайтів до блокування роками працювали в Україні і були доступні абсолютно всім користувачам без будь-яких обмежень. Тепер же отримати доступ до сайтів буде на порядок складніше, хоча так звані «обхідні шляхи» все ще залишаються.

Тут важливо нагадати кілька ключових правових і соціальних аспектів продажу алкогольної продукції в Україні:

  1. З 2012 року в країні діє закон, що забороняє рекламу алкогольних напоїв в інтернеті, на телебаченні та в ЗМІ. Одна з основних цілей цього закону — захистити дітей і підлітків від впливу реклами алкогольної продукції. Та й на дорослу аудиторію реклама алкоголю може мати доволі негативний вплив.
  2. За даними ВООЗ, в Україні налічується понад 3 мільйони осіб, які тією чи іншою мірою страждають від алкоголізму. Блокування «алкогольних» сайтів і зниження доступності алкоголю в принципі — важливий крок у боротьбі зі згубною залежністю.
  3. Уряд також вважає, що блокування сайтів з алкогольною продукцією допоможе додатково захистити споживачів від неналежної реклами алкоголю. Наприклад, деякі сайти з алкогольною продукцією продають алкоголь неповнолітнім або розміщують рекламу алкоголю, яка є неточною або такою, що вводить в оману.

Очевидно, що повністю викорінити рекламу алкоголю в Мережі практично неможливо. Та й за законом його продаж при дотриманні правил дозволений, тому навіть у великих інтернет-магазинах цілком реально придбати спиртні напої. Але веб-сайти, які безпосередньо порушують чинні норми, рано чи пізно будуть заблоковані. І скоріше рано!