В Україні відстежують користувачів, які відвідують заборонені сайти


322
В Україні відстежують користувачів, які відвідують заборонені сайти

Починаючи з 2014 року, в Україні регулярно блокують багато російських (і не тільки) веб-сайтів. Це нормальна практика, яка, зокрема, переслідує інтереси національної безпеки. Однак не всі користувачі знають, наскільки серйозними наслідками можуть обернутися порушення заборон.

Не так давно прес-служба Інтернет-асоціації України повідомила, що починаючи з 2 березня 2023 року в Україні відстежують тих користувачів, які відвідують заборонені сайти. Це нововведення відповідає розпорядженню Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій «Про впровадження системи фільтрації фішингових доменів» №67/850 від 30 січня 2023 року.

Після 2 березня дані про користувача, який спробував зайти на заборонений ресурс, автоматично фіксують і передають у відповідні державні органи з метою подальшої протидії подібним крокам, а в разі потреби — навіть для притягнення особи до відповідальності. Прецеденти, до слова, вже є. Так, нещодавно стало відомо, що жителя Полтавської області притягнули до адміністративної відповідальності за використання російських платіжних систем. Ім'я затриманого не повідомляється, проте відомо, що він є громадянином рф.

Як зазначають у прес-службі Інтернет-асоціації України, наразі створюється централізований механізм автоматичного блокування доступу користувачів до інтернет-ресурсів, що дасть змогу в разі потреби максимально швидко заблокувати той чи інший сайт шляхом відносно простої процедури без зайвих дій.

Наразі у списку заблокованих доменів та IP міститься понад 700 пунктів, серед яких багато урядових російських сайтів, сайтів так званих «ДНР» і «ЛНР», ЗМІ, фінансових сервісів тощо. Наприклад:

І багато інших. Також до списку заблокованих ресурсів потрапили онлайн-казино, які належать російським власникам або якимось чином пов'язані з громадянами країни-агресора.

Українцям же нагадали, що використовувати російські веб-сайти категорично не рекомендується. Це пов'язано з певними ризиками і, зокрема, може загрожувати безпеці ваших даних. До того ж, більшості ру-сервісів сьогодні можна знайти чудову альтернативу і зайвий раз не ризикувати.