До списку заблокованих в Україні сайтів потрапили кілька компаній-перевізників із Донецька


4391
До списку заблокованих в Україні сайтів потрапили кілька компаній-перевізників із Донецька

На території України все ще продовжує працювати безліч веб-сайтів, які за законом мають бути заблоковані. На жаль, процес боротьби з ними не такий швидкий, як би хотілося, але роботи в цьому напрямі ведуться практично безперервно. Так ще наприкінці липня 2023 року стало відомо про блокування трьох веб-сайтів:

Річ у тім, що відповідні компанії займаються міжміськими або міжнародними перевезеннями з тимчасово окупованого Донецька та інших прилеглих міст, які з 2014 року збройним шляхом захопила російська федерація.

При цьому деякі з перевізників пропонують пасажирські перевезення буквально за всіма основними напрямками — у міста росії, на вільні українські території та навіть у міста Європи, куди раніше нерідко їздили через усю територію України.

Ба більше, деякі з компаній, наприклад, VSEPUTI, уже тривалий час працюють одночасно і на український, і на російський ринок, даючи змогу знаходити квитки на автобуси в обох країнах і навіть на тимчасово окупованих територіях. Незважаючи на те, що сайт перебуває в доменній зоні com.ua, було ухвалено рішення заблокувати його через пряме порушення чинного українського законодавства.

Однак тут важливо розуміти, що блокування домену і субдоменів на території України зовсім не означає, що сайтом не зможуть користуватися на тимчасово непідконтрольних Україні територіях. Якщо місцеві оператори не ініціюють блокування, то для їхньої аудиторії ці ресурси залишаться доступними без будь-яких обмежень.

Очевидно, що подібних заходів все ж недостатньо для ефективної боротьби з такими нелегальними або напівлегальними перевізниками, які в буквальному сенсі працюють на два (або навіть на три) фронти. Але навіть таке базове блокування доступу — це вже важливий крок у правильному напрямку, який насправді необхідно було зробити набагато раніше.

Цілком імовірно, що надалі під блокування потрапить ще досить багато аналогічних компаній-перевізників, чиї сайти поки що ще доступні на території України без додаткових дій і будь-яких обмежень. Але це не найшвидший процес, що вимагає комплексного аналізу і зваженого підходу, щоб довести порушення компанією норм закону і обмежити доступ до її офіційного сайту.