В росії YouTube обмежив доступ до відеороликів про ухиляння від повісток

Тасия Волкова
Тасія Волкова
6086
В росії YouTube обмежив доступ до відеороликів про ухиляння від повісток

На території росії YouTube заблокував три відео про ухилення від військової служби, які були розміщені на каналах "Дозор в Волгограде", "Школа призывника" та іншого незалежного регіонального медіа.

Раніше відеохостинг не блокував "опозиційний контент" на вимогу російської влади. Про це повідомило російське "Агентство" з посиланням на експерта з кібербезпеки, ім'я якого не розголошується. За словами фахівця, це нова тенденція, коли правозахисний контент видаляється саме за запитом російського уряду, а не через порушення політики Google або законодавства інших країн.

"Агентство" повідомляє, що ознайомилося з вмістом повідомлень про блокування: у всіх них йшлося про те, що YouTube отримав від "Роскомнадзора" скаргу щодо того, що матеріали каналів містять порушення закону "Про інформацію". За словами експерта, всі відеоролики так чи інакше були присвячені питанням ухилення від призову чи мобілізації.

Зокрема, на каналі "Дозор в Волгограде", який має понад 29 тисяч підписників, YouTube заблокував відеоролики "Как скрываться от военкомата (сопротивление мобилизации: часть 3)" (це відео встигли переглянути 255 тисяч разів) та "Уклоняйтесь правильно" (313 тисяч переглядів). Про це повідомив сам засновник каналу Євген Кочегін.

У грудні 2023 року канал отримав перше повідомлення про блокування. Наприкінці лютого YouTube переслав скаргу "Роскомнадзора", де блокування пояснювали розміщенням "інформації про способи та методи ухилення від проходження військової служби за призовом".

15 березня був заблокований другий ролик на каналі. Кочегін додав, що намагається оскаржити ці блокування, але не має великих надій на успіх.

Крім того, на початку травня цього року канал "ОВД-Инфо" отримав повідомлення від YouTube про можливе блокування. В ньому відеохостинг повідомив, що отримав вимогу від "Роскомнадзора" щодо блокування каналу "Как теперь?" (99 тисяч підписників).

Як зазначив прес-секретар "ОВД-Инфо" Дмитро Анісімов у коментарі для "Агентства", це може бути перший випадок, коли "Роскомнадзор" вимагає заблокувати цілий канал, а не конкретне відео. Він також додав, що адміністратори каналу наразі спілкуються з Google та намагаються оскаржити можливе блокування.

Джерело: detector.media

Популярні новини