Україна спільно з іншими країнами, заблокували діяльність хакерських сервісів

Тасия Волкова
Тасія Волкова
4331
Україна спільно з іншими країнами, заблокували діяльність хакерських сервісів

Офіс Генерального прокурора України спільно з іноземними партнерами у рамках міжнародної спецоперації «EndGame», зупинили роботу злочинних сервісів, які використовували російські кіберзлочинні організації.

Спецоперація була проведена спільно з компетентними органами США, Франції, Нідерландів, Великої Британії, Данії та Німеччини, а також ГСУ НП України та Кібердепартаментом СБУ.

Інфраструктура злочинних сервісів використовувалася російськими кіберзлочинними організаціями для атак на західні компанії, зокрема медустанови, “отримуючи дохід” у десятки мільйонів доларів США.

Злочинні сервіси включали шкідливе програмне забезпечення, ботнет, банківський троян та криптор, які дозволяли хакерам атакувати комп’ютерні мережі за допомогою вірусів-вимагачів, викрадати та шифрувати дані. Жертви піддавалися шантажу з вимогою викупу для уникнення оприлюднення їхніх даних.

Під час спецоперації в Україні були здійснені наступні дії:

  • Проведено обшуки за місцями проживання розробників, адміністраторів та організаторів хакерських сервісів;
  • Встановлено причетність кожного фігуранта;
  • Виявлено та заблоковано серверне обладнання, включно з резервним;
  • Отримано доступ до адміністративної панелі ботнету;
  • Вилучено мобільні телефони та комп’ютерну техніку, що використовувалася у злочинній діяльності.

В рамках спецоперації «EndGame» видалено та арештовано 91 сервер і заблоковано понад 1000 доменів, пов’язаних із злочинною діяльністю. Зібрані дані будуть використані для виявлення організаторів та ключових учасників хакерських груп.

Міжнародна спецоперація здійснювалася Офісом Генерального прокурора на виконання міжнародних запитів компетентних органів США, Нідерландів та Франції.

Джерело: gp.gov.ua

Популярні новини