У Латвії заблокували 9 російських сайтів за пропаганду


49
У Латвії заблокували 9 російських сайтів за пропаганду

Національна рада з електронних медіа Латвії (NEPLP) припинила доступ до дев'яти веб-сайтів у країні, які розповсюджують російську пропаганду. І планує заблокувати доступ до Yandex Music.

Латвійська Національна рада з електронних медіа заборонила доступ до дев'яти веб-сайтів, які поширюють російську пропаганду. Рішення є частиною ширшої кампанії проти дезінформації та загрози національній безпеці країни. Цю інформацію надає офіційне видання Latvijas Vēstnesis за даними Delfi.

Сайти, до яких було заборонено доступ:

Тепер користувачі, які намагаються зайти на ці сторінки, будуть перенаправлені на інформаційне повідомлення nelegalssaturs.lv.

Латвійська влада прийшла до висновку, що ці вебсайти поширюють викривлену та неправдиву інформацію про війну росії проти України та російські воєнні злочини, виправдовуючи їх. Крім того, на цих сайтах розпалюється ворожнеча та дискредитується Латвія та НАТО.

NEPLP вважає, що контент цих ресурсів створює ризики для різноманітних негативних провокацій, які становлять значну загрозу національній безпеці Латвії та громадському порядку. Орган також зауважив, що інформація, яка розпалює ворожнечу та свідомо вводить в оману, не відповідає суспільним інтересам.

Також варто згадати, що у грудні 2023 року NEPLP закрила доступ до всіх сайтів, пов'язаних з російським Яндексом, а також планує заблокувати доступ до Yandex Music. Раніше було обмежено доступ до п'яти пропагандистських сайтів. Ці кроки були зумовлені рішенням Ради Євросоюзу про вживання обмежувальних заходів у рамках санкцій проти деяких російських медіа.

Джерело: detector.media