ЦПД розробляє законопроєкт для регулювання соцмереж


3616
ЦПД розробляє законопроєкт для регулювання соцмереж

Центр протидії дезінформації (ЦПД) при Раді національної безпеки та оборони України розробляє законопроєкт, спрямований на посилення контролю над поширенням російської пропаганди в соціальних мережах, таких як Telegram, YouTube та TikTok.

Керівник ЦПД Андрій Коваленко зазначає, що робота над проєктом триває. Цей законопроєкт передбачає встановлення правил і вимог для соціальних мереж, спрямованих на протидію дезінформації та пропаганді. Процес підготовки документа займає багато часу і передбачає співпрацю з різними організаціями та платформами. Після створення робочої групи з медіа будуть внесені пропозиції щодо регулювання соціальних мереж.

Очікується, що законопроєкт не буде поданий на розгляд Верховної Ради цього року, оскільки потребує детального опрацювання та обговорення. Коваленко підкреслює, що мета законопроєкту — не заборона, а встановлення правил та відповідальності за поширення дезінформації.

Варто розуміти, що законопроєкт є частиною більш загальної стратегії боротьби з російською пропагандою. Подібні ініціативи щодо TikTok вже розробляються у США через занепокоєння щодо китайського впливу на користувачів.

На цьому тижні сенат США схвалив заборону TikTok, зобов'язуючи китайського власника продати платформу протягом 270 днів, компанія ByteDance, що є частково власницею соціальної мережі, планує оскаржити заборону в суді.

Джерело: unian.ua