Telegram під забороною в Іспанії


144
Telegram під забороною в Іспанії

Верховний суд Іспанії призупинив роботу популярного месенджера Telegram через скарги на незаконне завантаження контенту користувачами.

Верховний суд Іспанії розпорядився заблокувати месенджер Telegram в країні у зв'язку з порушенням авторських прав, повідомляє Reuters за джерелом в суді, передає Укрінформ.

Рішення судді Сантьяго Педраса наразі призупиняє доступ до Telegram в Іспанії на період розслідування, в результаті скарг чотирьох медіакомпаній щодо незаконного завантаження контенту користувачами платформи. Відповідно до цього рішення, провайдерам мобільного зв'язку доручено впроваджувати блокування.

За повідомленням видання, з 25 березня у Іспанії буде тимчасово обмежено доступ до сервісу Telegram.

Згідно з даними антимонопольного відомства CNMC, Telegram займає четверте місце за популярністю серед сервісів обміну повідомленнями в Іспанії, користувачами яких є майже 19% населення країни.

У свою чергу, компанія зазначає, що у 2023 році месенджер мав понад 700 мільйонів активних користувачів щомісяця по всьому світу. Відповідно до заяви голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослава Юрчишина, для ефективного регулювання діяльності анонімних Telegram-каналів в Україні необхідно прийняти спеціальний закон про дезінформацію.

Джерело: ukrinform.ua

UPD. 26.03.2024. Верховний суд Іспанії призупинив дію своєї раніше прийнятої постанови про блокування месенджера Telegram на території країни. Це рішення було ухвалено суддею Сантьяго Педрасом, який також доручив поліції підготувати звіт про вплив тимчасового призупинення на користувачів. Очікується, що цей звіт допоможе суду краще зрозуміти ситуацію та врахувати інтереси користувачів. Іспанська асоціація споживачів FACUA привітала це рішення і висловила надію, що воно змусить суд відмовитися від блокування Telegram повністю.

Джерело: ms.detector.media