ЄС створить орган для контролю Telegram


3538
ЄС створить орган для контролю Telegram

Бельгійський інститут поштових послуг і телекомунікацій (BIPT) стане наглядовим органом, що регулюватиме роботу Telegram у ЄС. Він контролюватиме поширення незаконного контенту в месенджері.

De Standaard повідомляє, що Бельгія отримала право наглядати за Telegram завдяки Європейському закону про цифрові послуги.

Згідно з цими правилами, соціальні мережі повинні мати представництво в Європі. Telegram, що базується в Дубаї, призначив бельгійську компанію EDSR своїм європейським представником, що дає юрисдикцію бельгійському телекомунікаційному регулятору BIPT.

BIPT контролюватиме реакцію Telegram на поширення незаконного контенту в месенджері, зокрема заклики до насильства, нелегальний продаж зброї та наркотиків.

«Якщо, наприклад, користувач у Нідерландах натрапить на телеграм-канал, що закликає до насильства проти синагоги або мечеті, і повідомить про це Telegram, але не побачить жодної реакції, він може подати скаргу до BIPT», — розповів виданню De Standaard Матіас Вермеулен з Бюро із захисту даних.

Якщо Telegram не відповідатиме на скарги користувачів, регулятор може оштрафувати його.

Прессекретар BIPT Джиммі Смедтс зазначає, що офіційне призначення регулятора відбудеться протягом кількох днів після публікації в Staatsblad (Офіційному віснику Бельгії).

«Цей нагляд буде непростим завданням, оскільки Telegram — одна з найменш співпрацюючих платформ з урядами, і тут можливе багато чого порівняно з іншими додатками. У Німеччині він вже довгий час зазнає критики за систематичне ігнорування поліції, зокрема щодо каналів із торгівлі зброєю або координації дій проти біженців», — наголошує представник Бюро із захисту даних.

Джерело: detector.media