2 російські сайти було заблоковано у Латвії за фейки та агресивну пропаганду


3682
2 російські сайти було заблоковано у Латвії за фейки та агресивну пропаганду

Укрінформ повідомляє посилаючись на джерела у Delfi, що NEPLP, Латвійська Національна рада з електронних ЗМІ, прийняла рішення заборонити доступ до двох російських веб-сайтів - mirtesen.ru та 5vlast.com - на території країни.

Уточнено, що сайт mirtesen.ru претендує на роль соціальної мережі, тоді як 5vlast.com вважає себе джерелом новин з Воронежа та інших регіонів. NEPLP розпочала перевірку цих сайтів після отримання листа від іншої державної установи, який зазначав, що вони використовуються для агресивної пропаганди. Аналізуючи ці ресурси, NEPLP встановила, що вони поширюють перекручену та хибну інформацію про події у світі, зокрема про конфлікт в Україні, виправдовуючи дії Росії.

Крім того, на цих сайтах розповсюджується матеріал, спрямований на розпалювання ворожнечі та дискредитацію держави Латвії та НАТО. NEPLP зауважує, що така інформація в інтернеті Латвії може спричинити неправильне розуміння подій у світі, негативно позначитися на взаєморозумінні різних соціальних груп країни та створити загрозу національній безпеці.

Рада прийшла до висновку, що ці веб-сайти використовуються для поширення наративу, що висловлюється проти держави та народу України, а також для розповсюдження спотвореної інформації щодо політичних, економічних та соціальних подій у Латвії.

Відповідно до прийнятого рішення, NEPLP інформувала провайдерів про необхідність негайно заборонити доступ до сайтів mirtesen.ru та 5vlast.com. Такий крок підтверджує серйозність зобов'язання NEPLP боротися з дезінформацією та протидіяти спробам дестабілізувати ситуацію в країні через маніпуляцію інформацією.

Джерело: ukrinform.ua