Сайти розблоковані РНБО

Знайдено результатів: 0
Пошук по рішенню
Дата Стан Ресурс IP-адреса

Умови для рішення РНБО щодо розблокування сайтів

Рада національної безпеки та оборони при накладенні заборони на той чи інший інтернет-ресурс керується законом України «Про санкції». На засіданні органу виноситься рішення, яке потім приводиться в дію указом Президента. В обговоренні беруть участь глава держави, секретар РНБО, прем'єр-міністр, міністр оборони, міністр внутрішніх справ, міністр закордонних справ, голова СБУ, а також інші вищі чиновники та керівники відомств, які включені до складу Ради.

Блокування доменів найчастіше необхідне для обмеження доступу українців до пропаганди, яку публікує ЗМІ агресора. Під заборону також потрапляють портали, пов'язані з держорганами рф, псевдоадміністраціями та силовиками на тимчасово окупованих територіях. Офіційно заблоковані «Вконтакте», «Однокласники», Yandex, Qiwi та інші ресурси, що належать великим російським холдингам. До заборони вони активно збирали особисту та платіжну інформацію українців.

Зняття санкцій РНБО до закінчення війни росії проти України неможливе. Це необхідні заходи для протидії агресії. Станом на січень 2024 року жодного сайту, розблокованого РНБО, помічено не було.

Процедура зняття санкцій РНБО з сайтів

Якщо розблокування сайтів РНБО колись стане можливим, для цього буде використаний наступний механізм:

  1. На засіданні Ради буде ухвалено рішення про виключення домену зі списку заборонених.
  2. Президент своїм підписом введе рішення в дію.
  3. На підставі цього НЦУ складе розпорядження про зняття блокування з веб-ресурсу.
  4. Розпорядження буде опубліковане на порталі НКЕК та надіслане постачальникам інтернет-послуг.
  5. Провайдери виключать URL із «чорного списку» і надішлють звіт регулятору.

Як тільки список сайтів, розблокованих РНБО, з'явиться у загальному доступі, ви зможете ознайомитись із ним на нашому порталі.